Webinaarit

Lataa aiemmat webinaarit

Despro Webinaareja on järjestetty useista eri aiheista jo yli kymmenen webinaarin verran. Tältä sivulta näet kaikki aiemmat webinaarit ja voit ladata se sähköpostiisi, ole hyvä!

Webinaarit

2024

Vuodesta
Korkea

+71

NPS
järjestettyjä

12

webinaareja
Osallistujia yli

1500

Yhteensä

Saat tästä sähköpostiisi aiemmat webinaarit

    *-merkityt ovat pakollisia kenttiä

    Tilaamalla aiemmat webinaarit liityt samalla uutiskirjeen tilaajaksi ja saat tiedon uusista webinaareista suoraan sähköpostiisi! Voit peruuttaa uutikirjeen tilaamisen milloin vain.

    Webinaari
    WEBINAARIT

    Menneet Despro Webinaarit

    Iko Järnberg kertoi 25.3.2025 webinaarissa aurinkovoimalaitoksen suunnittelun vaiheista.

    Jarkko Heikuran webiaarissa 28.2.2025 tiivistettiin uudet EU:n taksonomia-asetukset, raportointivaatimukset ja energiatehokkuusdirektiivit.

    Matti Haikka kävi webinaarissa läpi tietoliikenentyömaiden sudenkuoppia case-esimerkkien kautta.

    Haluatko välttää yllättävät sähkökatkot, kalliit korjaukset ja käyttökatkoista johtuvat tuotantotappiot? Janne Vuolle kertoi webinaarissa miten kaapeliverkon mittauksilla voit tunnistaa piilevät viat ja parantaa sähköverkostosi luotettavuutta. 

    Despron sähköverkko tulosyksikössä tehdään vaativaa voimajohto- ja sähköasemasuunnittelua. Olli vastaa tiimistään ja Despron kilpailutuksen, valvonnan ja rakentamisen asiantuntijapalveluista ja kertoi webinaarissa kuinka voimajohtotyömaiden rakennusteknisten virheiden aikaisella puuttumisella sekä huomioinnilla voi säästyä kalliilta erehdyksiltä. 

    Tuula Liukon ja Marika Svärdin johdolla kuulimme turvallisuuden kokonaisvaltaisuudesta ottaen huomionn inhimilliset tekijät teollisuuslaitosten turvallisuussuunnitelussa.

    Perjantaina 28.11.2025 housteina olivat Despron teollisuus tulosyksikön vastaava Jarkko Heikura ja Reforestin toimitusojohtaja ja osakas Atte Borgenström. 

    Heikki Sorrin johdolla kuulimme Despro webinaarissa perjantaina 4.10.2024 maadoituksista ja uusiutuvan energian tuotantolaitteiston verkkoon liittymisestä. 

    Jani Raulan johdolla kuulimme Despro webinaarissa perjantaina 31.10.2025 Webinaarissa käydään läpi, mitä järjestelmäteknisiä vaatimuksia uusiutuvan energian hankkeissa tulee huomioida jo kehitysvaiheessa – ennen laitehankintoja. 

    Webinaari pureutui AIS- ja GIS-sähköasemien eroja suunnittelun, rakentamisen ja käytön näkökulmasta. Tavoitteena on antaa työkaluja arvioida, kumpi ratkaisu soveltuu parhaiten eri käyttökohteisiin teknisesti, taloudellisesti ja ympäristön kannalta. Webinaarissa käydään läpi muun muassa tilavaatimukset, hankintakustannukset ja aikatauluerot.

    This webinar walks you through the entire project lifecycle, from initial screening to commissioning. It’s an excellent opportunity for professionals working in renewable energy and critical infrastructure or planning BESS projects in Finland.

    Janne Vuolle kertoi webinaarissaan sähköauton latausasemien energiamittareiden vaatimuksista ja niitä koskevista lain kohdista sekä paljosta muusta!

    Hanna Lyytinen kertoi haastavien projektien suunnittelusta ja projektien johtamisesta erityisesti Datacenter ja BESS näkökulmasta 25.4.2025.

    Asiakkaidemme suusta

    Saatuja asiakaspalautteita

    Lue lisää

    Tulevia tapahtumia

    Scroll to Top